Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Wakacje ;)

-

Gościem naszej szkoły była w dniu 22 marca  pochodząca z Żegociny, a  mieszkająca w Niemczech poetka i pisarka literatury dziecięcej - Agata Gajewska-Talaska.
   Bohaterkę tego spotkania, która jest absolwentką żegocińskiej szkoły, powitała i zaprezentowała uczniom Pani Dyrektor Anna Rogala. Wskazała ją jako znakomity przykład rozwijania posiadanych talentów plastycznych i pisarskich. Pierwsze z opowiadań  zostały  zebrane w wydanym zbiorku pod tytułem „Opowiadania mojego dzieciństwa”, w którym znalazły się także wiersze dla dzieci. W ostatnich trzech latach autorka wydała profesjonalnie 3 książki: tomik wierszy pt. "Marzenia duszy mojej" oraz zestawy bajek dla dzieci: "Biedronka Aldonka i jej przyjaciele" i "Cudaczne Bajeczki". To właśnie niektóre z tych bajek są prezentowane przez autorkę podczas spotkań z dziećmi. Było już ich wiele. W 2018 roku autorka czytała wiersze dzieciom polskiej Polonii m in. w Augsburgu, Mannheim, Stuttgarcie i   Hamburgu. W czasie pobytu w kraju rodzinnym spotkała sie z dziećmi w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni, Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, a także w Placówce Wsparcia Dziennego przy Parafii w Żegocinie. W styczniu 2019 roku Agata Gajewska-Talaska czytała wiersze w Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu oraz Ośrodku Rozwoju Edukacji za Granicą przy Konsulacie Generalnym RP w Norymberdze.
   W marcu br.  na kilka tygodni przyjechała do rodzinnej Żegociny i na zaproszenie Pani Anny Rogala zaprezentowała swój talent wyrażający się z tworzeniu obrazów filcowych i wierszy uczniom żegocińskiej szkoły. Opowiedziała o sposobie tworzenia takich obrazów (jeden podarowała szkole) oraz odczytała kilka wierszy, a także odpowiedziała na kilka pytań uczniów, którzy chcieli wiedzieć m. in. skąd bierze pomysły na swoje wiersze, jakie książki czytała w latach szkolnych, ile czasu zajmuje pisanie bajek. Rozdała także kilkanaście autografów. Dzieci podziękowały autorce bukietem kwiatów, podobnie uczyniła Pani Dyrektor, która zaprosiła Artystkę do wręczania dyplomów i nagród laureatom szkolnego konkursu czytelniczego oraz obserwowania popisów utalentowanych uczniów.

Copyright © 2020 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.